Dětský hasičský den

Dne 6. září 2014 jsme se sešli u hasičárny v Mladém Smolivci a připravili pro děti-hasiče (a nejen pro ně)

odpoledne plné soutěží s překvapením na konec.

Nejprve se Veronice podařilo děti řádně vystrašit informací, že někde na trase na ně číhá strašidlo.

Potom se již děti vydaly podle šipek na pochod obcí. První zastávka byla u stodoly v Perlové ulici.

Zde na vratech stodoly byly nachystané terče s mysliveckým motivem a připravená obsluha vzduchovky s diabolkami.

Všechny děti střelbu zvládly, nikdo nebyl zraněn, a když se trefila do terče i starostka obce,

pokračovali jsme po směru šipek dál.

Uprostřed cesty jsme narazili na stůl, kde děti plnily úkol ze střelby prakem.

Místo obvyklých kamenů byly náboje spadaná malá jablíčka

Bylo vidět, že většina dětí má prak poprvé v ruce. Ale i tak o zábavu nebyla nouze.

Pokračovali jsme dál po vyznačené trase.

Tentokrát jsme šli opatrně po silnici. Kousek před můstkem k OÚ čekal na soutěžící další úkol.

Slalomem mezi kolíky přenášely děti míček na lžíci. Této disciplíny se dospělí neúčastnili.

Po úspěšném zvládnutí tohoto úkolu na nás čekalo zastavení poslední.

Nikdo z nás nevěděl, co nás čeká, a tak bylo pro všechny překvapením,

když byl vyhlášen požární poplach. V prostoru u dětského hřiště vypukl (kontrolovaný) požár.

Děti ihned začaly s jeho likvidací, když si předtím nasadily své hasičské helmy. Potom už naučeně roztáhly a napojily

hadice, nasadily proudnice a v krátké době začaly požár hasit.

Po chvilce oheň zlikvidovaly a odměnou jim byl potlesk přihlížejících.

Po úspěšné akci převzaly děti upomínkové dárky od starostky obce.

Všem, dětem i dospělým, se dětský hasičský den, který jsme pojali jako odměnu pro družstvo dětí-hasičů, líbil.

Jako poděkování za celoroční práci pro ně otevřelo vedení SDH účet v hospodě Na Rychtě. Děti si mohli dát kofolu,

brambůrky a mlsat z velké průhledné krabice plné sladkostí, opět dárek od vedení obce.

Zatímco děti skončily svůj hasičský den, pro dospělé začal slavnostní večer.

Čekaly na nás dva sudy piva. Jeden dala do placu starostka obce,

půlku pak přidal velitel SDH Tomáš a další půlku přidal hostinský Láďa. K tomu se na grilu opékala uzená vepřová kýta.

Starostka Eva upekla výborný domácí chleba a její dcera Veronika přidala již téměř tradičně moc dobrý dort.

V dobré náladě se sedělo dlouho do noci. A opět máme na co vzpomínat.